Plastik Kırma Bıçakları

Plastik Kırma Bıçakları

Plastik kırma bıçakları plastik atıkları ve hurdaları bıçaklar yardımı ile küçültmektedir. Geri dönüşüm için çok önemli bir noktada olan işlemdir.

Birçok plastik atık çevreye ciddi anlamda zarar vermektedir. Plastiklerin toprağa karışması için bile uzun yıllar geçmesi gerekmektedir. Çevreye verilen zararın ölçüsü plastik kırma bıçakları ile bir nebze de olsa azalmaktadır.

Var olduğumuz dünyada insanoğlu sürekli teknolojiyi ileri adımlar için kullanmaktadır. Bunların içerisinde yer alan geri dönüşüm harikası plastik kırma bıçakları kullanılmayan atık haline gelmiş plastikleri çok küçülterek yeni bir ürün ile karşımıza çıkarmaktadır.

Plastik Kırma Bıçağı Nedir?

Plastik kırma bıçağı nedir? Plastik atıkların sabit duran ve dönen bıçaklar vasıtası ile parçalanması durumudur. Bu bıçaklar kırılacak olan malzemelerin boyutuna ve cinsine göre farklılık göstermektedir. Kırılacak olan malzemelerin cinsleri ve boyutları bu yüzden önemlidir.

Plastik kırma bıçakları nedir? Hayatımızı kolaylaştıran son teknoloji ürünüdür. Yüksek donanım ve performansı ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yaşamımızı kolaylaştırmak için yapılan yeni ürünler için büyük bir hammadde ihtiyacını karşılamaktadır.

Plastik kırma bıçakları nedir? Sürdürülebilir bir dünya için gerekli olan bir ihtiyacın karşılanma sürecidir. Yaşamın devamlılığı için büyük bir öneme sahiptir. Bu makineler kullanılamaz hale gelen plastikleri tekrar kullanabilmek için küçük parçalar haline getirmektedir.

Plastik Kırma Bıçakları Üretimi

Plastik kırma bıçakları

Geçmişten bugüne uzun yıllar boyunca plastik kırma bıçakları üretimi yapan firmamız sizler için hizmet vermektedir. Profesyonel ve nitelikli ekibimiz ile kaliteli makinelerin üretimini sağlamaktayız.

Verimli, profesyonel, yüksek performanslı vb. her anlamda hayatınızı kolaylaştıran ve güzelleştiren makinelerin üretimini yapmaktayız. Plastik kırma bıçakları üretimi yaparken bıçakların yapısı oldukça önemlidir.

Bıçaklar ısıl işlem ile yapılmaktadır. Üretim için hava çeliği veya elmas çeliği kullanılmaktadır. Isıl işlem ile beraber bıçaklar istenilen sertliğe ulaşabilmektedir. Plastik kırma bıçakları üretimi için bıçaklarda ihtiyaç duyulan sertlik 58 veya 60 rockwell’dir.

Plastik Kırma Bıçakları Fiyatı

Plastik kırma bıçakları fiyatı makine çeşidine göre farklılık göstermektedir. Üretmiş olduğumuz makinelerin hepsi kalite, performans ve verimlik açısından birbiri ile kıyaslanamayacak kadar mükemmeldir. Ancak her makinemiz aynı işlemi yapmamaktadır.

Plastik kırma bıçakları fiyatı için çeşitli farklılıklar olmaktadır. İstenilen ölçü ve boyutlar niteliğinde makineler üretilmektedir. Böylece isteğe göre makinalar yapılmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda farklı tasarımlarda ve ölçülerde de makinelerimizi yapabilmekteyiz.

Plastik kırma bıçakları fiyatı bu yüzden değişiklik göstermektedir. Firmamızı arayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz firmamızı ziyaret ederek de yüz yüze bizden bilgi alabilirsiniz.

Plastik Kırma Bıçakları Kullanımı

Plastik kırma bıçakları kullanımı büyük bir hassasiyet ile yapılmalıdır. Hor kullanılan makinelerin ömürleri çok kısa olmaktadır. Uzun vadede hizmet verememektedir. Ancak makineler istenildiği gibi kullanıldığı takdirde uzun yıllar sizlere hizmet verebilmektedir.

Plastik kırma bıçakları kullanımı aşındırıcı faktörlerden korunmak için kırma haznesine aşınmayı önlemek için koruyucu uygulanabilmektedir. Makinelerde bulunan güvenlik switchleri bıçakların bakımı ve temizliği sırasında yüksek seviyede iş güvenliği olanağı sağlar.

Plastik kırma bıçakları kullanımı istenilen verime erişmek için dikkat edilmesi gerekenler;

  • İstenilen özelliklerde malzeme edebilmek için makinenin ayarlarının iyi yapılmış olması gerekir.
  • Sabit bıçaklar ile döner bıçaklar arasındaki boşluk iyi ayarlanmalıdır. Bu boşluk 0.15 m civarında olması gerekir.
  • Rotor milinin dönmesini sağlayan kayışların sağlamlığına bakılmalıdır.
  • Körelmiş bıçaklar iş göremez bu yüzden kaliteli bir iş için bıçaklar bilenmeli veya değiştirilmelidir.
  • Makine işleme başlamadan önce temizlenmelidir.
  • Plastik kırma bıçakları her türlü tehlikeye ( aşınma, sürtünme, darbe…) karşı dayanıklı çeliklerden üretilmelidir.

Plastik kırma bıçakları

Plastik kırma bıçakları kullanımı için bahsettiklerimiz önemlidir. Farklı rotor boyutları ve ölçüleri kırma makinelerinin performansını belirlemektedir. Farklılık gösteren ölçü ve boyutlarda verimlilik saatte 300 – 1300 kg olarak değişiklik göstermektedir. 

Plastik Kırma Bıçakları Satışı

Plastik kırma bıçakları satışı online olarak da yapılmaktadır firmamızdan da yapılmaktadır. Makinelerimiz ihtiyaçları karşılamak adına istenilen donanımda üretilmektedir.

Profesyonel bir çalışma ürünü olan makinelerimiz çeşitli testlere tabii tutulara satışa sunulmaktadır. Plastik kırma bıçakları satışı olmadan önce makinelerimiz büyük bir hassasiyet ile firmamızda üretilmektedir. Her parçası ayrı bir özenle üretilip yapılmaktadır.

Plastik kırma bıçakları satışı için firmamızı arayabilirsiniz veya bizi ziyaret edebilirsiniz. Bunların dışında web sitemizden de ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Plastik kırma bıçakları ile ilgili aklınıza takılan soruları veya merak ettiklerinizi bize ulaşarak giderebilirsiniz.